ALPHA V PRO

ALPHA V PRO

Zatapialne pompy do szamba z wirnikiem Vortex posiadające certyfikat ATEX.
Vortex 50mm
Vortex 50mm
Ścieki bytowo-gospodarcze
Ścieki bytowo-gospodarcze
Kanalizacja przydomowa
Kanalizacja przydomowa
Przyłącze
Przyłącze
G2”
Moc
Moc
0,6-2,2kW
Zakres
Zakres
Hmax 17m, Qmax 44m3/h

Opis produktu

Zastosowanie

Pompa do szamba Alpha V PRO służy do pompowania cieczy ze ścieków komunalnych. Elastyczność użytkowania i niewielkie rozmiary sprawiają, że nadaje się szczególnie do tłoczenia ścieków bytowo – gospodarczych. Pompy mogą być używane we wszystkich strefach zagrożonych wybuchem, zgodnie z certyfikatem CE 0477 EPT 17 ATEX 2701 X oraz EX II 2G dostępnym na zamówienie.

Charakterystyka

Wszystkie główne komponenty są wykonane z żeliwa GG20. Uszczelnienie mechaniczne i wargowe gwarantują prawidłowe działanie produktu.

Silniki

 • Silnik klatkowy w wersji 2-biegunowej
 • Zabezpieczenie termiczne T1-T2 wbudowane w silnik, do podłączenia do odpowiedniego panelu sterującego
 • Izolacja klasy F (155°C)
 • Stopień ochrony IP 68

Chłodzenie silnika

Chłodzenie zapewnione przez ciecz, w której zanurzona jest pompa.

Ograniczenia zastosowania

 • Maksymalna temperatura cieczy: 40°C przy całkowicie zanurzonym urządzeniu
 • Dostępne wersje specjalne (z wyjątkiem ATEX) do temperatury cieczy 60°C z całkowicie zanurzoną jednostką, nie w eksploatacji ciągłej (S1)
 • Maksymalna głębokość zanurzenia: 20m
 • Dozwolone wartości pH: 6-10
 • Charakterystyki hydrauliczne dla cieczy o gęstości<1,1 kg/dm3
 • Dopuszczalne napięcia: 230V / 400V ±5%
 • Dozwolona częstotliwość: : 50Hz ±2%

Zalety pomp do szamba z wolnym przelotem Alpha V PRO

Pompy serii Alpha V PRO są bardziej zaawansowaną wersją przydomowych pomp Alpha V. Wersja ta wyróżnia się przede wszystkim przeznaczeniem do pracy w ciężkich warunkach włączając w to strefy zagrożone wybuchem. Producent zadbał o certyfikaty ATEX dla pomp oraz niezbędne wyposażenie takie jak specjalny przewód z dławikiem oraz panel sterujący ATEX (dostępny na zamówienie). Wersja PRO posiada tylko jeden rozmiar wolnego przelotu pod wirnikiem tj. 50mm, który z powodzeniem współpracuje z rurociągami tłocznymi od DN50 w górę.

Otwarte sześciołopatowe wirniki typu Vortex radzą sobie doskonale nawet z włóknistymi zawartościami ścieków podczas gdy typowe rozdrabniacze działają jak nawijarki. Szybko ulegające stępieniu się w ściekach ostrza rozdrabniaczy działają jak kliny i blokują pompę. Pompy ściekowe z przelotem swobodnym pod wirnikiem są pozbawione takich wad. Grube ścianki wirnika wystarczają na wieloletnią pracę w ściekach surowych pochodzenia bytowo-gospodarczego.

Przy doborze pompy do szamba zawsze sprawdzamy parametry dostępnego rurociągu gdyż czasami średnica rury tłocznej lub geometria terenu wymaga użycia większej mocy.

Sterowanie

Pompy do szamba Alpha V PRO posiadają różne wersje będące kombinacją zasilania jedno i trójfazowego oraz sterowania wbudowanym pływakiem (tylko 230V) i sygnałem zewnętrznym. Do zastosowań domowych polecamy proste sterowniki M121 (230V) lub M131 (400V). Dla bardziej wymagających użytkowników i przepompowni dwupompowych oferujemy profesjonalne rozdzielnice zasilająco sterujące w wykonaniu przekaźnikowo-stycznikowym SPP i SPS.

Możliwe sposoby wykorzystania

Przy zastosowaniu odpowiedniego przyłącza do węża otrzymujemy lekką przenośna pompę do odwodnień i pracy z cieczami o dużej zawartości ciał stałych (żwir, piasek, śmieci). Pompa typu Alpha V PRO używana jest do odwodnień w kopalniach, przerzutów wód procesowych na oczyszczalniach czy w trudnych warunkach przemysłowych. Alpha V PRO posiada stabilne nóżki wystające z korpusu pompy, które zapewniają odpowiedni prześwit pod korpusem do zasilania w wodę.

Jak każda pompa ściekowa DRENO, Alpha V PRO posiada w standardzie 10 metrowy przewód zasilający.

Legenda oznaczeń

Zakres wydajności

Zestawienie komponentów i materiałów

Technologie i rozwiązania

Ciała stałe do Ø50mm
Seria oferuje przelot swobodny ciał stałych.

Pompy w wykonaniu przeciwwybuchowym
Na życzenie, cała seria jest dostępna z certyfikatem ATEX.

Dławik kablowy
Dławik kablowy ze stali nierdzewnej odlewany ciśnieniowo, zgodny z normami: ATEX EN 60079-0, EN 60079-1 z zabezpieczeniem przed odkręceniem. Standardowo w całej serii.

Wersja 50-2

Przyłącze pionowe G2” RPM 2850 1/min 2 bieguny

Krzywa wydajności

Parametry techniczne

Akcesoria

Złącze węża 2”

Panele ATEX dostępne na zamówienie

Przewody

Wymiary opakowania

Skontaktuj się z nami

Masz jakieś pytania? Zapraszamy do kontaktu!