V2

V2

Zatapialna pompa do ścieków z wirnikiem Vortex
Vortex 50-70mm
Vortex 50-70mm
Ścieki bytowo-gospodarcze
Ścieki bytowo-gospodarcze
Kanalizacja sieciowa i przemysłowa
Kanalizacja sieciowa i przemysłowa
Przyłącze
Przyłącze
Dn65-Dn80
Moc
Moc
1,5-9kW
Zakres
Zakres
Hmax 30m, Qmax 160m3/h

Opis produktu

Zastosowanie

Seria 2-biegunowa V służy do pompowania ścieków zawierających elementy stałe w zawiesinie. Dzięki wysokiej wydajności, znajdują zastosowanie w różnych obszarach, takich jak: kanalizacja komunalna, kanalizacje przemysłowe, rolnictwo i oczyszczalnie ścieków.

Charakterystyka

Wszystkie główne elementy wykonane są z żeliwa GG25. Dwa oddzielne uszczelnienia mechaniczne (strona silnika w komorze olejowej, strona wirnika w kontakcie z cieczą) oraz wysokiej jakości części zapewniają doskonałe działanie i niezawodność produktu.

Silniki

• 2-biegunowe silniki indukcyjne z wirnikiem klatkowym
• Zabezpieczenie termiczne T1 i T2 wbudowane w silnik podłączane do specjalnego panelu sterującego
• Klasa izolacji F (155°C)
• Stopień ochrony IP 68

Chłodzenie

Chłodzenie zapewnia ciecz, w której zanurzona jest pompa.

Ograniczenia użytkowania

  • Maksymalna temperatura cieczy: 40 °C przy całkowicie zanurzonym urządzeniu
  • Dostępne wersje specjalne (z wyjątkiem ATEX) do temperatury cieczy 60 °C z całkowicie zanurzoną jednostką, nie w eksploatacji ciągłej (S1)
  • Maksymalna głębokość zanurzenia: 20 m
  • Dozwolone wartości pH: 6-10
  • Charakterystyki hydrauliczne dla cieczy o gęstości <1,1 kg/dm3
  • Dopuszczalne napięcia: 230V / 400V – 400V/690V±5%
  • Dozwolona częstotliwość: 50Hz ± 2%

Zalety pompy do ścieków V2

Dwubiegunowa pompa do ścieków VT to profesjonalny produkt do zastosowań w kanalizacji sieciowej i przemysłowej, a także w przepompowniach specjalnych. Dzięki dużej przestrzeni pod wirnikiem typu Vortex może bez problemu pompować ścieki surowe zawierające frakcje stałe i włókniste, również drobne kamienie, żwirek czy śmieci nie stanowią problemu. Wielołopatowy wirnik Vortex jest odporny na zatykanie chusteczkami, sznurkami czy odpadami z kuchni. Poprzez tworzenie się wiru wodnego pod i wokół wirnika, znaczna część ciał stałych nie ma bezpośredniego kontaktu z wirnikiem przez co zużywanie się wirnika jest wolniejsze niż w wirnikach kanałowych. Zaletą rozszerzających się promieniście kanałów jest to, że wpadające przez wlot frakcje stałe nie blokują się w kanałach wirnika tylko są wyrzucane na zewnątrz i wędrują po ścianie korpusu pompy do gardzieli.

Sterowanie

Pompa do ścieków V2 to zasadniczo model trzyfazowy, ale model 65/2/152 C.346 posiada odmianę 230V, natomiast sterowanie pompami odbywa się tylko i wyłącznie sygnałem zewnętrznym. Do kontroli pracy pomp V2 polecamy proste sterowniki M121 (230V) lub M131 (400V <=7,5kW). Dla bardziej wymagających użytkowników oraz przepompowni dwupompowych oferujemy profesjonalne rozdzielnice zasilająco sterujące w wykonaniu przekaźnikowo-stycznikowym lub mikroprocesorowym. Również z powiadamianiem poprzez SMSy czy podglądem przez internet.

Instalacja

Najczęściej stosowanym sposobem instalacji pompy do ścieków surowych V2 jest montaż na stopie sprzęgającej DUTY lub typu B. Rzadziej stosowane są poziome stopy sprzęgające typu A czy mobilne instalacje na stojaku typu P. Do opuszczania po prowadnicach do zbiornika przepompowni stosuje się zawiesia w postaci łańcucha nierdzewnego lub linki nierdzewnej o odpowiedniej wytrzymałości, które mocowane są do otworów w uchwycie na górze pompy. Producent jako akcesoria oferuje specjalny uchwyt nierdzewny, pozwalający na prawidłowy balans pompy podczas opuszczania. Podczas instalacji stopy sprzęgającej należy pamiętać o zachowaniu płaskiego dna zbiornika pod pompą, w przeciwnym razie może dojść do zjawiska kawitacji i szybszego zużywania się podzespołów hydraulicznych.

Legenda oznaczeń

Zakres wydajności

Zestawienie komponentów i materiałów

Technologie i rozwiązania

Wirniki
Wirniki Vortex opracowane tak, aby zapewnić kompromis między wydajnością a przepływem ciał stałych, eliminując ryzyko zatkania..

Pompy w wykonaniu przeciwwybuchowym
Na życzenie cała seria jest dostępna z certyfikatem ATEX.

Czujnik wilgotności
Czujnik wilgotności jest certyfikowany zgodnie z normą ATEX EN 60079-0, EN 60079-1 (przez barierę bezpieczeństwa) i jest standardowo montowany we wszystkich seriach.

Dławik kablowy
Dławik kablowy ze stali nierdzewnej odlewany ciśnieniowo, zgodny z normami: ATEX EN 60079-0, EN 60079-1 z zabezpieczeniem przed odkręceniem. Standardowy w całej serii.

Wersja 65/2

Przyłącze poziome DN65 PN10 – RPM 2850 2 bieguny

Krzywa wydajności

Parametry techniczne

Akcesoria

Stopa sprzęgająca DUTY 65 lub B4

Połączenie węża

Uchwyt inox

Panele ATEX dostępne na zamówienie

Przewody

Wymiary opakowania

Wersja 80-2

Przyłącze poziome DN80 PN16 – RPM 2850 2 bieguny

Krzywa wydajności

Parametry techniczne

Akcesoria

Stopa sprzęgająca DUTY 80 lub B5

Przyłącze kołnierzowe węża N2
Stojak P4

Uchwyt inox

Przewody

Wymiary opakowania

Wersja 80/2

Przyłącze poziome DN80 PN16 – RPM 2850 2 bieguny

Krzywa wydajności

Parametry techniczne

Akcesoria

Stopa sprzęgająca DUTY 80 lub B5

Przyłącze kołnierzowe węża N2
Stojak P5

Uchwyt inox

Przewody

Wymiary opakowań

Skontaktuj się z nami

Masz jakieś pytania? Zapraszamy do kontaktu!