ALPHA V

ALPHA V

Linia przeznaczona do użytku w gospodarstwach domowych.
Vortex 35-45mm
Vortex 35-45mm
Ścieki bytowo-gospodarcze
Ścieki bytowo-gospodarcze
Kanalizacja przydomowa
Kanalizacja przydomowa
Przyłącze
Przyłącze
G1”1/2 – G2”
Moc
Moc
0,56 - 1,5kW
Zakres
Zakres
Hmax 14m, Qmax 32m3/h

Opis produktu

Zastosowanie

Pompa do szamba Alpha V, dzięki niewielkim rozmiarom i doskonałym właściwościom mechanicznym, idealnie nadaje się do pompowania ścieków bytowo-gospodarczych.

Charakterystyka

Wszystkie główne komponenty są wykonane z żeliwa GG20. Uszczelnienie mechaniczne i wargowe gwarantują poprawne działanie produktu. Dostępne są również w nowej wersji EVO z podwójnym uszczelnieniem mechanicznym w komorze olejowej.

Silniki

  • 2-biegunowe silniki indukcyjne z wirnikiem klatkowym
  • Wbudowana ochrona termiczna
  • Klasa izolacji F (155°C)
  • Stopień ochrony IP 68

Chłodzenie silnika

Chłodzenie zapewnia ciecz, w której zanurzona jest pompa.

Ograniczenia zastosowania

  • Maksymalna temperatura cieczy: 40°C przy całkowicie zanurzonym urządzeniu
  • Maksymalna głębokość zanurzenia: 20m
  • Dozwolone wartości pH: 6-10
  • Charakterystyki hydrauliczne dla cieczy o gęstości <1,1 kg/dm3
  • Dopuszczalne napięcia: 230V / 400V ±5%
  • Dozwolona częstotliwość: : 50Hz ±2%

Zalety pomp Alpha V

Pompa do szamba Alpha V to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących profesjonalnego produktu do zastosowań w domu lub małej firmie. Szczególnie polecana jest nowa wersja EVO z podwójnym uszczelnieniem mechanicznym w komorze kolejowej. Parametry pompy Alpha V są alternatywą dla pomp z urządzeniem rozdrabniającym, które często ulega zatkaniu narażając użytkownika na trudności eksploatacyjne. Wolny przelot pod wirnikiem zanieczyszczeń o wielkości do 45mm (zależnie od modelu) zapewnia długotrwałą pracę bez konieczności ingerencji. Otwarte sześciołopatowe wirniki typu Vortex radzą sobie doskonale nawet z włóknistymi zawartościami ścieków podczas gdy rozdrabniacze działają jak nawijarki. Szybko tępiące się w ściekach ostrza rozdrabniaczy działają jak kliny i blokują pompę. Pompy ściekowe z przelotem swobodnym pod wirnikiem są pozbawione takich wad. Grube ścianki wirnika wystarczają na wieloletnią pracę w ściekach surowych pochodzenia mieszkaniowego.

Przy doborze pompy należy sprawdzać parametry dostępnego rurociągu gdyż czasami średnica rury tłocznej lub geometria terenu wymaga użycia większej mocy.

Sterowanie

Alpha V posiada cztery wersje będące kombinacją zasilania jedno i trójfazowego oraz sterowania wbudowanym pływakiem i sygnałem zewnętrznym. Do kontroli pracy pomp do szamba (poza wersjami z wbudowanym pływakiem) polecamy proste sterowniki M121 (230V) lub M131 (400V). Dla bardziej wymagających użytkowników i przepompowni dwupompowych oferujemy profesjonalne rozdzielnice zasilająco sterujące w wykonaniu przekaźnikowo-stycznikowym i mikroprocesorowym.

Możliwe sposoby wykorzystania

Przy zastosowaniu odpowiedniego przyłącza do węża otrzymujemy lekką przenośna pompę do odwodnień i pracy z cieczami o dużej zawartości ciał stałych (żwir, piasek, śmieci). Pompa do szamba typu Alpha V może bez przeszkód podlewać deszczówką ogródek, odwodnić zalany garaż lub piwnicę, a także przepompowywać wodę ze stawu czy rowu do innego zbiornika. Alpha V posiada stabilne nóżki wystające z korpusu pompy, na których może stać na równym podłożu zapewniając odpowiedni prześwit pod korpusem do zasilania w wodę.

Jak każda pompa ściekowa DRENO posiada w standardzie 10 metrowy przewód zasilający. Wszystkie pompy typu Alpha V posiadają wylot pionowy – przez co nie współpracują ze stopami sprzęgającymi typu EASY.

Legenda oznaczeń

Zakres wydajności

Zestawienie komponentów i materiałów

Technologie i rozwiązania

Wersja EVO
Z podwójnym uszczelnieniem mechanicznym w komorze olejowej. Strona silnika: węgiel /ceramika CA / CE / VITON. Strona wirnika węglik krzemu SIC / SIC / VITON. Inspekcyjna komora olejowa.

Przekaźnik sterujący
Do obsługi pływaka w silnikach trójfazowych.

 

Ciała stałe do Ø45mm
Seria oferuje przelot swobodny ciał stałych.

 

Wersja 2-3

Przyłącze pionowe G1”1/2 – RPM 2850 1/min 2 bieguny

Krzywa wydajności

Parametry techniczne

Akcesoria

Połączenie węża G1”1/2

Dla pomp jednofazowych panel sterowania z zewnętrznym kondensatorem na zamówienie

Przewody

Wymiary opakowania

Wersja 22-32-4-55

Przyłącze pionowe G2” – RPM 2850 1/min 2 bieguny

Krzywa wydajności

Parametry techniczne

Akcesoria

Złącze węża 2”

Na zamówienie dla pomp jednofazowych:
skrzynka sterownicza z zewnętrznym
kondensatorem głównym

Przewody

Wymiar opakowania

Skontaktuj się z nami

Masz jakieś pytania? Zapraszamy do kontaktu!