V4 do 55 kW

V4 do 55 kW

Zatapialne pompy ścieków surowych z wirnikiem Vortex do 55 kW
Vortex 90-130mm
Vortex 90-130mm
Ścieki bytowo-gospodarcze
Ścieki bytowo-gospodarcze
Kanalizacja sieciowa i przemysłowa
Kanalizacja sieciowa i przemysłowa
Przyłącze
Przyłącze
DN100-DN150
Moc
Moc
12-55kW
Zakres
Zakres
Hmax 36m, Qmax 460m3/h

Opis produktu

Zastosowanie

Seria 4 biegunowa VT służy do tłoczenia szczególnie ciężkich cieczy ściekowych. Wysoka wydajność i duże przeloty sprawiają, że seria ta nadaje się do zastosowania w przemyśle, zootechnice, przy transporcie szlamu, w garbarniach i wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba pompowania cieczy zawierającej duże ciała stałe.

Charakterystyka

Wszystkie główne elementy wykonane są z żeliwa GG25. Dwa oddzielne uszczelnienia mechaniczne (strona silnika w komorze olejowej, strona wirnika w kontakcie z cieczą) oraz wysokiej jakości części zapewniają doskonałe działanie i niezawodność produktu.

Silniki

 • Silniki klatkowe 4-biegunowe
 • Zabezpieczenie termiczne T1 i T2 wbudowane w silnik podłączane do specjalnego panelu sterującego
 • Klasa izolacji F (155°C)
 • Stopień ochrony IP 68

Chłodzenie

Chłodzenie zapewnia ciecz, w której zanurzona jest pompa.

Ograniczenia użytkowania

 • Maksymalna temperatura cieczy: 40 °C przy całkowicie zanurzonym urządzeniu
 • Dostępne wersje specjalne (z wyjątkiem ATEX) do temperatury cieczy 60 °C z całkowicie zanurzoną jednostką, nie w eksploatacji ciągłej (S1)
 • Maksymalna głębokość zanurzenia: 20 m
 • Dozwolone wartości pH: 6-10
 • Charakterystyki hydrauliczne dla cieczy o gęstości <1,1 kg/dm3
 • Dopuszczalne napięcia: 400 / 690V ±5%
 • Dozwolona częstotliwość: 50Hz ± 2%

Zalety pomp ściekowych V4

Czterobiegunowe pompy ścieków surowych V4 to profesjonalne produkty do zastosowań w kanalizacji sieciowej i przemysłowej, a także w przepompowniach specjalnych. Dzięki dużej przestrzeni pod wirnikiem typu Vortex mogą one bez problemu pompować ścieki surowe zawierające frakcje stałe i włókniste, również drobne kamienie, żwirek czy śmieci nie stanowią problemu. Wielołopatowy wirnik Vortex jest odporny na zatykanie chusteczkami, sznurkami czy odpadami z kuchni. Poprzez tworzenie się wiru wodnego pod i wokół wirnika, znaczna część ciał stałych nie ma bezpośredniego kontaktu z wirnikiem przez co zużywanie się wirnika jest wolniejsze niż w wirnikach kanałowych. Zaletą rozszerzających się promieniście kanałów jest to, że wpadające przez wlot frakcje stałe nie blokują się w kanałach wirnika tylko są wyrzucane na zewnątrz i wędrują po ścianie korpusu pompy do gardzieli.

Sterowanie

Pompy ścieków surowych V4 to modele o mocy od 12 do 55kW wyłącznie trzyfazowe, dlatego też sterowanie pompami odbywa się sygnałem zewnętrznym. Do kontroli pracy pomp V4 rekomendujemy i oferujemy profesjonalne rozdzielnice zasilająco sterujące w wykonaniu przekaźnikowo-stycznikowym lub mikroprocesorowym. Również z powiadamianiem o awarii poprzez SMSy czy podglądem przez internet.

Instalacja

Najczęściej stosowanym sposobem instalacji pomp V4 jest montaż na stopie sprzęgającej DUTY lub typu B w przepompowniach ścieków surowych lub wód opadowych. Rzadziej stosowane są poziome stopy sprzęgające typu A czy mobilne instalacje na stojaku typu P. Do opuszczania po prowadnicach do zbiornika przepompowni stosuje się zawiesia w postaci łańcucha nierdzewnego lub linki nierdzewnej o odpowiedniej wytrzymałości, które mocowane są do otworów w uchwycie na górze pompy, pozwalające na prawidłowy balans pompy podczas opuszczania. Podczas instalacji stopy sprzęgającej należy pamiętać o zachowaniu płaskiego dna zbiornika pod pompą, w przeciwnym razie może dojść do zjawiska kawitacji i szybszego zużywania się podzespołów hydraulicznych.

Legenda oznaczeń

Zakres wydajności

Zestawienie komponentów i materiałów

Technologie i rozwiązania

Wirniki
Wirniki zostały opracowane tak, aby zawsze zapewniały doskonałe osiągi, bez ograniczania możliwości przepuszczania dużych brył.

Pompy w wykonaniu przeciwwybuchowym
Certyfikaty te gwarantują bezpieczeństwo przeciwwybuchowe zgodnie z restrykcyjnymi dyrektywami europejskimi i normami międzynarodowymi ATEX /IECEx.

Czujnik wilgotności

Czujnik jest zgodny ze zintegrowanymi normami bezpieczeństwa przeciwwybuchowego EN 60079-0, EN 60079-1 dzięki barierze ochronnej. Standardowo w całej serii (nie dotyczy IECEx).

Łożyska

Seria jest wyposażona w cylindryczne łożysko wałeczkowe (łożysko górne), które absorbuje nacisk i wibracje generowane przez wał pompy.

Wersja 100/4

Przyłącze poziome DN100 PN16 – RPM 1450 1/min 4 bieguny

Krzywa wydajności

Parametry techniczne

Akcesoria

Stopa sprzęgająca DUTY 100 lub B6

Przyłącze kołnierzowe węża N3
Stojak P7

Przewody

Wymiary opakowania

Wersja 150/4

Przyłącze poziome DN150 PN16 – RPM 1450 1/min 4 bieguny

Krzywa wydajności

Parametry techniczne

Akcesoria

Stopa sprzęgająca B8

Przyłącze kołnierzowe węża N4
Stojak P8

Przewody

Wymiary

Skontaktuj się z nami

Masz jakieś pytania? Zapraszamy do kontaktu!