VTH

VTH

Zatapialne elektryczne pompy ściekowe z wirnikiem Vortex.
Vortex 70-100mm
Vortex 70-100mm
Ścieki bytowo-gospodarcze
Ścieki bytowo-gospodarcze
Kanalizacja sieciowa i przemysłowa
Kanalizacja sieciowa i przemysłowa
Przyłącze
Przyłącze
DN80-DN100
Moc
Moc
12-40kW
Zakres
Zakres
Hmax 70m, Qmax 170m3/h

Opis produktu

Zastosowanie

Seria 2-biegunowa VTH przeznaczona jest do pompowania ścieków zawierających ciała stałe. Wysoka wydajność sprawia, że z powodzeniem znajdują zastosowanie w: oczyszczalniach, kanalizacjach przemysłowych, rolnictwie i odwodnieniach.

Charakterystyka

Wszystkie główne elementy wykonane są z żeliwa GG25. Dwa oddzielne uszczelnienia mechaniczne (strona silnika w komorze olejowej, strona wirnika w kontakcie z cieczą) oraz wysokiej jakości części zapewniają doskonałe działanie i niezawodność produktu.

Silniki

• 2-biegunowe silniki indukcyjne z wirnikiem klatkowym
• Zabezpieczenie termiczne T1 i T2 wbudowane w silnik podłączane do specjalnego panelu sterującego
• Klasa izolacji F (155°C)
• Stopień ochrony IP 68

Chłodzenie

Chłodzenie zapewnia ciecz, w której zanurzona jest pompa.

Ograniczenia użytkowania

  • Maksymalna temperatura cieczy: 40 °C przy całkowicie zanurzonym urządzeniu
  • Dostępne wersje specjalne (z wyjątkiem ATEX) do temperatury cieczy 60 °C z całkowicie zanurzoną jednostką, nie w eksploatacji ciągłej (S1)
  • Maksymalna głębokość zanurzenia: 20m
  • Dozwolone wartości pH: 6-10
  • Charakterystyki hydrauliczne dla cieczy o gęstości <1,1 kg/dm3
  • Dopuszczalne napięcia: 230 / 400V o 400/690V ±5% w zależności od Modelu
  • Dozwolona częstotliwość: 50Hz ±2%

Jakie zalety mają pompy ściekowe VTH

Dwubiegunowe pompy ściekowe VTH to profesjonalne produkty do zastosowań w kanalizacji sieciowej i przemysłowej, a także w przepompowniach specjalnych. Dzięki dużej przestrzeni pod wirnikiem typu Vortex mogą one bez problemu pompować ścieki surowe zawierające frakcje stałe i włókniste, również drobne kamienie, żwirek czy śmieci nie stanowią problemu. Wielołopatowy wirnik Vortex jest odporny na zatykanie chusteczkami, sznurkami czy odpadami z kuchni. Poprzez tworzenie się wiru wodnego pod i wokół wirnika, znaczna część ciał stałych nie ma bezpośredniego kontaktu z wirnikiem przez co zużywanie się wirnika jest wolniejsze niż w wirnikach kanałowych. Zaletą rozszerzających się promieniście kanałów jest to, że wpadające przez wlot frakcje stałe nie blokują się w kanałach wirnika tylko są wyrzucane na zewnątrz i wędrują po ścianie korpusu pompy do gardzieli.

Sterowanie

Pompy ściekowe VTH to modele o mocy powyżej 10kW wyłącznie trzyfazowe, dlatego też sterowanie pompami odbywa się wyłącznie sygnałem zewnętrznym. Do kontroli pracy pomp VTH rekomendujemy i oferujemy profesjonalne rozdzielnice zasilająco sterujące w wykonaniu przekaźnikowo-stycznikowym lub mikroprocesorowym. Również z powiadamianiem o awarii poprzez SMSy czy podglądem przez internet.

Instalacja

Najczęściej stosowanym sposobem instalacji pomp VTH jest montaż na stopie sprzęgającej DUTY lub typu B w przepompowniach ścieków surowych. Rzadziej stosowane są poziome stopy sprzęgające typu A czy mobilne instalacje na stojaku typu P. Do opuszczania po prowadnicach do zbiornika przepompowni stosuje się zawiesia w postaci łańcucha nierdzewnego lub linki nierdzewnej o odpowiedniej wytrzymałości, które mocowane są do otworów w uchwycie na górze pompy, pozwalające na prawidłowy balans pompy podczas opuszczania. Podczas instalacji stopy sprzęgającej należy pamiętać o zachowaniu płaskiego dna zbiornika pod pompą, w przeciwnym razie może dojść do zjawiska kawitacji i szybszego zużywania się podzespołów hydraulicznych.

Legenda oznaczeń

Zakres wydajności

Zestawienie komponentów i materiałów

Technologie i rozwiązania

Wirniki
Wirniki Vortex opracowane tak, aby zapewnić kompromis między wydajnością a przepływem ciał stałych, eliminując ryzyko zatkania.

Pompy w wykonaniu przeciwwybuchowym
Certyfikaty te gwarantują bezpieczeństwo przeciwwybuchowe zgodnie z restrykcyjnymi dyrektywami europejskimi i normami międzynarodowymi ATEX / IECEx.

Czujnik wilgotności
Czujnik wilgotności jest certyfikowany zgodnie z normą ATEX EN 60079-0, EN 60079-1 (przez barierę bezpieczeństwa) i jest standardowo montowany we wszystkich seriach (nie obejmuje IECEx).

Łożyska
Seria jest wyposażona w cylindryczne, górne łożysko wałeczkowe, które absorbuje nacisk i wibracje generowane
przez wał korbowy.

Wersja 80-2

Przyłącze poziome DN80 PN16 – RPM 2850 1/min 2 bieguny

Krzywa wydajności

Parametry techniczne

Akcesoria

Stopa sprzęgająca  DUTY 80 lub B5

Przyłącze kołnierzowe węża N2
Stojak P7

Przewody

Wymiary opakowań

Wersja 100-2

Przyłącze poziome DN100 PN16 – RPM 2850 1/min 2 bieguny

Krzywa wydajności

Parametry techniczne

Akcesoria

Stopa sprzęgająca DUTY 100 lub B6

Przyłącze kołnierzowe węża N3
Stojak P7

Przewody

Wymiary opakowań

Skontaktuj się z nami

Masz jakieś pytania? Zapraszamy do kontaktu!