Compatta
Do pobrania
Opis produktu
Zastosowanie
Pompy do ścieków Compatta, dzięki niewielkim rozmiarom i dobrym właściwościom mechanicznym, są idealne do pompowania ścieków bytowo-gospodarczych z: gospodarstw domowych, małych firm i niewielkich osiedli.
Charakterystyka
Główne komponenty są wykonane z żeliwa GG20. W standardowej konfiguracji uszczelnienie wargowe jest zamontowane od strony silnika, a uszczelnienie mechaniczne od strony wirnika. Na życzenie dostępne są również w nowej wersji „EVO” z podwójnym uszczelnieniem mechanicznym, znajdującym się w komorze olejowej.
Silniki
- 2-biegunowe silniki asynchroniczne z wirnikiem klatkowym
- Wbudowana ochrona termiczna
- Izolacja stojana klasy F (155° C)
- Stopień ochrony IP 68
Chłodzenie silnika
Chłodzenie zapewnia ciecz, w której pompa jest zanurzona.
Ograniczenia zastosowania
- Max. dopuszczalna temperatura cieczy: 40°C przy całkowicie zanurzonej pompie,
- Maksymalna głębokość zanurzenia: 20m,
- Dopuszczalna wartość pH: 6-10,
- Cechy hydrauliczne odpowiednie dla cieczy o
gęstości <1,1 kg / dm³, - Dopuszczalne napięcie: 230V/400V ± 5%
- Dozwolona częstotliwość: 50Hz ± 2%
Zalety pompy do ścieków Compatta
Pompy do ścieków Compatta to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących profesjonalnego produktu do zastosowań w domu lub małej firmie. Szczególnie polecana jest nowa wersja EVO z podwójnym uszczelnieniem mechanicznym w komorze kolejowej. Parametry pompy Compatta są alternatywą dla pomp z urządzeniem rozdrabniającym, które często ulega zatkaniu narażając użytkownika na trudności eksploatacyjne. Wolny przelot pod wirnikiem zanieczyszczeń o wielkości od 30 do 50mm (zależnie od modelu) zapewnia długotrwałą pracę bez konieczności ingerencji. Otwarte sześciołopatowe wirniki typu Vortex radzą sobie doskonale nawet z włóknistymi zawartościami ścieków podczas gdy rozdrabniacze działają jak nawijarki. Szybko tępiące się w ściekach ostrza rozdrabniaczy działają jak kliny i blokują pompę. Pompy ściekowe z przelotem swobodnym pod wirnikiem są pozbawione takich wad. Grube ścianki wirnika wystarczają na wieloletnią pracę w ściekach surowych pochodzenia mieszkaniowego.
Przy doborze pompy należy sprawdzać parametry dostępnego rurociągu gdyż czasami średnica rury tłocznej lub geometria terenu wymaga użycia większej mocy.
Sterowanie
Compatta posiada cztery wersje będące kombinacją zasilania jedno i trójfazowego oraz sterowania wbudowanym pływakiem i sygnałem zewnętrznym. Do kontroli pracy pomp Compatta (poza wersjami z wbudowanym pływakiem) polecamy proste sterowniki M121 (230V) lub M131 (400V). Dla bardziej wymagających użytkowników i przepompowni dwupompowych oferujemy profesjonalne rozdzielnice zasilająco sterujące w wykonaniu przekaźnikowo-stycznikowym i mikroprocesorowym.
Możliwe sposoby wykorzystania
Przy zastosowaniu odpowiedniego przyłącza do węża (kolano zakończone bosym końcem) otrzymujemy lekką przenośna pompę do odwodnień i pracy z cieczami o dużej zawartości ciał stałych (żwir, piasek, śmieci). Pompy do ścieków typu Compatta mogą bez przeszkód podlewać deszczówką ogródek, odwodnić zalany garaż lub piwnicę, a także przepompowywać wodę ze stawu czy rowu do innego zbiornika. Compatta posiada stabilne nóżki wystające z korpusu pompy, na których może stać na równym podłożu zapewniając odpowiedni prześwit pod korpusem do zasilania w wodę.
Jak każda pompa ściekowa DRENO posiada w standardzie 10 metrowy przewód zasilający. Poza Compattą 1-1,5 posiadającą wylot pionowy – pozostałe modele świetnie współpracują ze stopami sprzęgającymi EASY.
Legenda oznaczeń
Zakres wydajności
Zestawienie komponentów i materiałów
Twardy nylon
Żeliwo GG20
Żeliwo GG20
Stal nierdzewna AISI 420
Żeliwo GG20
Strona silnika: uszczelka wargowa
Strona wirnika: węglik krzemu / ceramika (SIC+CE/Viton)
Żeliwo GG20
Technologie i rozwiązania
Wersje EVO
Z podwójnym uszczelnieniem mechanicznym w komorze olejowej. Strona silnika węgiel / ceramika CA / CE / VITON. Strona wirnika węglik krzemu SIC / SIC / VITON. Inspekcyjna komora olejowa.
Przekaźnik sterujący
do obsługi pływaka w silnikach trójfazowych.
Ciała stałe do Ø35-50mm
Seria oferuje przelot swobodny frakcji stałych.
Wersje 1 - 1.5 - 2 - 3
Przyłącze pionowe G1”1/4 – RPM 2850 1/min 2 bieguny
Przyłącze poziome G1”1/2 – RPM 2850 1/min 2 bieguny
Krzywa wydajności
Parametry techniczne
Akcesoria
Przewody
Wymiary opakowania
Wersje 22 - 32 - 4 - 55
Przyłącze poziome G2” – RPM 2850 1/min 2 bieguny