Compatta PRO

Compatta PRO

Zatapialne pompy elektryczne z wirnikiem Vortex, posiadające certyfikat ATEX.
Vortex 50mm
Vortex 50mm
Ścieki bytowo-gospodarcze
Ścieki bytowo-gospodarcze
Kanalizacja przydomowa
Kanalizacja przydomowa
Przyłącze
Przyłącze
G2”
Moc
Moc
0,6-2,2kW
Zakres
Zakres
Hmax 18m, Qmax 42m3/h

Opis produktu

Zastosowanie

Seria Compatta PRO z wolnym przelotem służy do pompowania ścieków komunalnych i przemysłowych. Elastyczność użytkowania i niewielkie rozmiary sprawiają, że nadaje się szczególnie do tłoczenia ścieków domowych i mieszkaniowych. Pompy tej serii mogą być używane we wszystkich strefach zagrożonych wybuchem, zgodnie z certyfikatem dostępnym na żądanie.

Charakterystyka

Wszystkie główne komponenty są wykonane z żeliwa GG20. Uszczelnienie mechaniczne i wargowe gwarantuje poprawne działanie produktu.

Silniki

 • 2-biegunowe silniki indukcyjne z wirnikiem klatkowym
 • Zabezpieczenie termiczne T1-T2 wbudowane w silnik, do podłączenia do odpowiedniego panelu sterującego
 • Klasa izolacji F (155°C)
 • Stopień ochrony IP 68

Chłodzenie silnika

Chłodzenie jest zapewnione przez ciecz, w której zanurzona jest pompa.

Ograniczenia zastosowania

 • Maksymalna temperatura cieczy: 40°C przy całkowicie zanurzonym urządzeniu,
 • Dostępne wersje specjalne (z wyjątkiem ATEX) do temperatury cieczy 60°C z całkowicie zanurzoną jednostką, nie w eksploatacji ciągłej (S1),
 • Maksymalna głębokość zanurzenia: 20m,
 • Dozwolone wartości pH: 6-10,
 • Charakterystyki hydrauliczne dla cieczy o gęstości <1,1 kg/dm³,
 • Dopuszczalne napięcia: 230V/400V ±5%,
 • Dozwolona częstotliwość: 50Hz ±2%.

Zalety pomp z wolnym przelotem Compatta PRO

Pompy serii Compatta PRO są bardziej zaawansowaną wersją przydomowych pomp Compatta. Wersja ta wyróżnia się przede wszystkim przeznaczeniem do pracy w ciężkich warunkach włączając w to strefy zagrożone wybuchem. Producent zadbał o certyfikaty ATEX dla pomp oraz niezbędne wyposażenie takie jak specjalny przewód z dławikiem oraz panel sterujący ATEX (dostępny na zamówienie). Wersja PRO posiada tylko jeden rozmiar wolnego przelotu pod wirnikiem tj. 50mm, który z powodzeniem współpracuje ze stopami sprzęgającymi EASY E3.1 i EASY E3.2 oraz rurociągami tłocznymi od DN50 w górę.

Otwarte sześciołopatowe wirniki typu Vortex radzą sobie doskonale nawet z włóknistymi zawartościami ścieków podczas gdy typowe rozdrabniacze działają jak nawijarki. Szybko ulegające stępieniu się w ściekach ostrza rozdrabniaczy działają jak kliny i blokują pompę. Pompy ściekowe z przelotem swobodnym pod wirnikiem są pozbawione takich wad. Grube ścianki wirnika wystarczają na wieloletnią pracę w ściekach surowych pochodzenia bytowo-gospodarczego.

Przy doborze pompy zawsze sprawdzamy parametry dostępnego rurociągu gdyż czasami średnica rury tłocznej lub geometria terenu wymaga użycia większej mocy.

Sterowanie

Compatta PRO posiada różne wersje będące kombinacją zasilania jedno i trójfazowego oraz sterowania wbudowanym pływakiem (tylko 230V) i sygnałem zewnętrznym. Do zastosowań domowych polecamy proste sterowniki M121 (230V) lub M131 (400V). Dla bardziej wymagających użytkowników i przepompowni dwu pompowych oferujemy profesjonalne rozdzielnice zasilająco sterujące w wykonaniu przekaźnikowo-stycznikowym SPP i SPS.

Możliwe sposoby wykorzystania

Przy zastosowaniu odpowiedniego przyłącza do węża (kolano zakończone bosym końcem) otrzymujemy lekką przenośna pompę do odwodnień i pracy z cieczami o dużej zawartości ciał stałych (żwir, piasek, śmieci). Pomp typu Compatta PRO używa się do odwodnień w kopalniach, przerzutów wód procesowych na oczyszczalniach czy w trudnych warunkach przemysłowych. Compatta PRO posiada stabilne nóżki wystające z korpusu pompy, które zapewniają odpowiedni prześwit pod korpusem do zasilania w wodę.

Jak każda pompa ściekowa DRENO, Compatta PRO posiada w standardzie 10 metrowy przewód zasilający.

Legenda oznaczeń

Zakres wydajności

Zestawienie komponentów i materiałów

Technologie i rozwiązania

Ciała stałe do Ø50mm.
Seria oferuje duży przelot swobony dla cieczy zwierających ciała stałe.

Pompy w wykonaniu przeciwwybuchowym
Na życzenie, cała seria dostępna jest z certyfikatem ATEX.

Dławik kablowy
Dławik kablowy ze stali nierdzewnej odlewany ciśnieniowo, zgodny z normami: ATEX EN 60079-0, EN 60079-1z zabezpieczeniem przed zerwaniem. Standardowo w całej serii.

 

Wersja 50-2

Przyłącze poziome G2” RPM 2850 1/min 2 bieguny

Krzywa wydajności

Parametry techniczne

Akcesoria

Stopa sprzęgająca: EASY E3.1 lub EASY E3.2

2-calowe gwintowane złącze węża

Panel sterujący ATEX dostępny na zamówienie

Przewody

Wymiary opakowania

Skontaktuj się z nami

Masz jakieś pytania? Zapraszamy do kontaktu!