DRENO BOX 200 – 600 L

DRENO BOX 200 – 600 L

Automatyczne pompownie kompaktowe dla domów, lokali usługowych i małych firm.

Opis produktu

Zastosowanie

Automatyczne pompownie kompaktowe DRENO BOX znajdują idealne zastosowanie tam, gdzie główna linia kanalizacyjna znajduje się na wyższym poziomie. W zależności od wybranej pompy i sterowania mogą obsługiwać: pomieszczenia mieszkalne w piwnicach, warsztaty, małe firmy i wspólnoty mieszkaniowe. Przy wykorzystaniu pomp z wirnikiem Vortex o przelocie  35-50mm (Compatta, Alpha V), możemy być pewni, że nawet kawałki materiałów, szmaty czy chusteczki zostaną skutecznie usunięte ze zbiornika. Do bezawaryjnej pracy konieczne jest zastosowanie rur o średnicy wewnętrznej minimum 50mm czyli np. PE63 lub nierdzewnej Ø60,3×2. Przy mniejszych średnicach rur np. PE50 lub PE40 konieczne jest stosowanie pomp z rozdrabniaczami np. GRIX. Kompaktowe przepompownie DRENO BOX przeznaczone są do stosowania wewnątrz budynków, jako zbiorniki wolnostojące, nie wymagają kotwienia do podłoża. Prowadnica i automatyczny sprzęg do pompy eliminują konieczność rozkręcania rurociągów pod “wodą” w przypadku problemów z pompą. Wystarczy chwycić za wystający uchwyt pompy i wyciągnąć ją do góry. Również włożenie pompy do pełnego zbiornika nie wymaga “nurkowania w ściekach” a jedynie opuszczenia pompy po prowadnicy na swoje miejsce.

Automatyczna pompownia kompaktowa DRENO BOX 600L jest profesjonalną dwupompową przepompownią mogącą obsługiwać duże obiekty, firmy czy restauracje. W połączeniu z zaawansowanymi sterownikami typu IPC140-2150 lub profesjonalnymi Szafami Sterującymi SPP i SPS tworzą niezawodny kompaktowy zestaw do tłoczenia ścieków bytowo-gospodarczych, zawierających fekalia, piasek i odpady kuchenne. Naprzemienna praca dwóch pomp, system zabezpieczeń przed uszkodzeniem pomp oraz powiadamianie o ich awarii lub przepełnieniu zbiornika gwarantują długie i bezproblemowe użytkowanie. W przypadku uszkodzenia lub zapchania się jednej z pomp, można ją swobodnie odłączyć, wyjąć i wysłać do serwisu, podczas gdy druga pompa, będzie w tym czasie całkowicie realizowała pracę przepompowni.

Zalety

Czysto – sucho – bez wydostających się zapachów – skuteczne usuwanie ścieków z domu czy lokalu. W układzie z dwoma pompami, uszkodzenie jednej z pomp nie przerywa pracy przepompowni, dając użytkownikowi czas na usunięcie awarii w dogodnym czasie.

Płyny

Wody deszczowe, czysta i brudna woda oraz ścieki z gospodarstw domowych, warsztatów, małych firm i wspólnot mieszkaniowych.

Instalacja

Automatyczne pompownie kompaktowe są łatwe w transporcie i montażu, nie wymagają specjalnych umiejętności technicznych, a większość elementów jest już poskręcana i przygotowana do montażu. Instalacja jest szybka i bezproblemowa, zbiorniki dostarczane są z dławikami kablowymi na przewodach zasilających i pływakach. We wszystkich szybkozłączkach znajduje się uszczelka gwarantująca szczelność. Pokrywa zbiornika również posiada uszczelkę, tak aby żadne odory nie wydostawały się na zewnątrz, nawet po przekroczenie poziomu ścieków w zbiorniku nie spowoduje to wylania się ich na zewnątrz, będą się piętrzyć w rurociągu napływowym. W zależności od wybranej opcji sterowania możliwe jest powiadamianie o przepełnieniu zbiornika i awarii pompy. Zbiorniki posiadają wyjście szczelne do odpowietrzania, które jest wyposażone w gumową uszczelkę, a nieprzyjemne zapachy można odprowadzić do kominów lub szybów wentylacyjnych.

Kompletne automatyczne pompownie kompaktowe DRENO BOX 200L zawierają:

 • Zbiornik DRENO BOX 200L  – pojemność 200 litrów,
 • Stopa sprzęgająca z prowadnicą i zaczepem pompy G2″ – do łatwego opuszczania i wyciągania pompy,
 • Zawór zwrotny kulowy G2″ – najlepszy rodzaj zaworu zwrotnego do surowych ścieków,
 • Zawór odcinający nierdzewny lub z tworzywa G2″ – na wypadek konieczności konserwacji lub czyszczenia zaworu zwrotnego,
 • Pion tłoczny DN50/PE63/2″ – rekomendowany,
 • Złączki skręcane PE63 i nyple nierdzewne 2″ do łączenia elementów.

 

Przepompownia nie zawiera pompy ani sterowania, które należy dokupić oddzielnie . Do wyboru są pompy z wbudowanym pływakiem, pływak zewnętrzny + sterownik np. M121/M131/IPC122/IPC130 lub zaawansowane Szafy Sterujące typu SPP lub SPS.

Kompletne automatyczne pompownie kompaktowe DRENO BOX 600L zawierają:

 • Zbiornik DRENO BOX 600 L  – pojemność 600 litrów, dwa oddzielne włazy do pomp,
 • Dwie stopy sprzęgające wraz z zaczepami do pomp G2″- umożliwiają niezależną pracę każdej z pomp w zależności od sterowania (praca ręczna, automatyczna, naprzemienna, etc.)
 • Dwa niezależne zawory zwrotne kulowe G2″ – najlepszy rodzaj zaworów zwrotnych do surowych ścieków,
 • Dwa niezależne zawory odcinające nierdzewne lub z tworzywa G2″ – na wypadek konieczności konserwacji lub czyszczenia zaworów zwrotnych,
 • Dwa piony tłoczne DN50/PE63/2″ – rekomendowana średnica,
 • Dwa kolanka skręcane PE63 – do połączenia z trójnikiem,
 • Kolektor (Trójnik) łączący piony w jeden rurociąg,
 • Złączki skręcane PE63 i nyple nierdzewne 2″ do łączenia elementów.

 

Przepompownia nie zawiera pomp ani sterowania, które należy dokupić oddzielnie. Do wyboru są pływak + sterownik np. IPC240 lub zaawansowane Szafy Sterujące typu SPP lub SPS.

Dreno Box 200

Dreno Box 600

Dreno Box 200

Dreno Box 600

Dostępne konfiguracje

Skontaktuj się z nami

Masz jakieś pytania? Zapraszamy do kontaktu!