DRENO BOX 100L

DRENO BOX 100L

Przepompownia kompaktowa

Opis produktu

Zastosowanie

Przepompownie kompaktowe  DRENO BOX 100L znajdują zastosowanie przy zbieraniu ścieków bytowych i odprowadzaniu ich do kanalizacji, której nie można osiągnąć grawitacją. W zależności od wybranej pompy i sterowania może obsługiwać: pomieszczenia i lokale w piwnicach, warsztaty, etc.. Przy wykorzystaniu pomp z wirnikiem Vortex o przelocie  30-35mm (Compatta, Alpha V), możemy być pewni, że nawet kawałki materiałów, takie jak szmaty czy chusteczki zostaną skutecznie usunięte ze zbiornika. Do bezawaryjnej pracy konieczne jest zastosowanie rur o średnicy wewnętrznej minimum 40mm czyli np. PE50 lub nierdzewnej Ø48,3×2. Przy mniejszych średnicach rur np. PE40 konieczne jest stosowanie pomp z rozdrabniaczami np. GRIX. Kompaktowe przepompownie DRENO BOX 100L przeznaczone są do stosowania wewnątrz budynków, jako zbiorniki wolnostojące, dlatego nie wymagają kotwienia do podłoża. Sprawdzają się również jako odwodnienia garaży, podjazdów, zbiorniki lub części instalacji na wodę deszczową.

Zalety

Kompaktowa budowa – uszczelki do wszystkich przejść kablowych i rurowych – uszczelniony właz – szybkozłącze do pompy – niewielkie wymiary

Instalacja

Zbiornik jest łatwy w instalacji i przystosowany do użycia pomp DRENO np. Compatta 1,5, Alpha V, GRIX czy BIC. Użytkownik otrzymuje kompletny zestaw do samodzielnego złożenia, przy czym większość elementów takich jak zawory zwrotne i zawory odcinające są już ze sobą połączone. W zależności od wybranej wersji należy zainstalować dokupioną oddzielnie pompę oraz jeżeli to konieczne sterowanie.

Charakterystyka

  • Materiał – Polieteylen
  • Maksymalna temperatura cieczy: +40°C
  • Instalacja – na podłodze lub na ziemi

Kompletna przepompownia DRENO BOX 100L zawiera:

  • Zbiornik DRENO BOX 100L
  • Zawór zwrotny kulowy G1 1/4″
  • Zawór odcinający G1 1/4″
  • Pion tłoczny DN40/1 1/2″
  • Złączki skręcane i nyple do łączenia elementów

 

Przepompownia kompaktowa nie zawiera pompy ani sterowania, które należy dokupić oddzielnie. Do wyboru są pompy z wbudowanym pływakiem lub pływak zewnętrzny + sterownik np. M121/M131 lub zaawansowane sterowniki z serii IPC.

Pasujące pompy DRENO: Compatta 1 – 1,5 – 2 – 3, Alpha V 2 – 3, GRIX, BIC 32 – 40, AM-AT 40, APX

Zestawienie komponentów i materiałów

Parametry techniczne

Skontaktuj się z nami

Masz jakieś pytania? Zapraszamy do kontaktu!